Absolutna dominacja na World Dog Show 2014!

wds2014
Od 8 do 10 sierpnia w Helsinkach odbywała się tegoroczna Światowa Wystawa Psów Rasowych – World Dog Show 2014. Do rywalizacji przystąpiło ponad 21 tys. psów w 360 rasach. Teriery japońskie były reprezentowane przez cztery psy dwóch właścicieli. Oprócz Kerusia, Bayki i Fujika, w wystawie wzięła udział siostra Bayki – Lisa z Norwegii.

Sędziował p. Hiroshi Kamisato z Japonii. Pierwszy do ringu wszedł Keru. Wspaniale chodził, doskonale stał na stole, jak również przed stolikiem sędziowskim. Sędzia nie miał żadnych wątpliwości, by dać mu CAC, CACIB i tytuł World Winner 2014. Jest to jego drugi taki tytuł, poprzedni dostał rok temu. Do tego Keru został Championem Finlandii!

Keru

Następnie do ringu weszła nasza mała Fujika, która z każdą wystawą prezentuje się coraz lepiej. Fujik szła przepięknie, miała trochę obaw na stole, gdyż lekko wystraszyła się sędziego, ale to nie zmieniło faktu, że pokazała się naprawdę ładnie. Fuji otrzymała JBOB i tytuł Młodzieżowego Zwycięzcy Świata. Kolejna w ringu była Lisa wł. Maria Nordin. Lisa według mnie nie zaprezentowała się dobrze. Nie chciała chodzić, praktycznie nos miała cały czas na ziemi. W dodatku chyba nie była w kondycji wystawowej (za długi włos), mimo to sędzia z Japonii dał jej ocenę doskonałą. Co trzeba podkreślić, dla tej suczki do bardzo dobry rezultat.

Fuji

Po Lisie w ringu zobaczyliśmy Baykę. Bayka jak to profesjonalistka, doskonale chodziła, doskonale stała, wszystko robiła doskonale. Po tej prezentacji o tytuł CAC (1 x CAC daje Championa Finlandii) rywalizowały: Fuji, Lisa i Bayka. Wygrała ta najmłodsza, co było dla nas olbrzymią niespodzianką! Sędzia stwierdził, że Fuji ma wspaniałą mordkę i bardzo mu się podoba. Oczywiście, zgadzamy się z sędzią.

Następnie o r.CAC rywalizowały Bayka i Lisa. Tutaj również sędzia nie miał wątpliwości, dał r.CAC Baycę. Było również porównanie o CACIB, czyli o Zw. Świata, to była tylko formalność. Bayka otrzymała CACIB i swój pierwszy dorosły tytuł World Winner 2014!

Bayka

W porównaniu o BOBa rywalizowali: Keru – najlepszy terier japoński w historii rasy oraz Fujika, doskonale zapowiadająca się suczka. Psy zrobiły jedno koło w ringu i ku naszemu szczęściu i ogromnemu zaskoczeniu, sensacyjnie BOB zdobyła Fuji! Jest to dla nas olbrzymi sukces, a dodatkowo satysfakcja, że tak młoda suczka została doceniona przez sędziego z Japonii.

WDS2014-BOB

Na BOG pokazaliśmy Fujikę. Była to dla nas olbrzymia przyjemność reprezentować teriery japońskie podczas finałów World Dog Show 2014.