Bayka i Keru Zwycięzcami Azji!

Keru-Japonia2014
W ostatni weekend marca w Tokio odbyła się kontynentalna wystawa – FCI Asia and the Pacific Dog Show 2014. Podczas tej wystawy nie mogło zabraknąć naszych terierów japońskich. Do Japonii zabraliśmy ze sobą Kerusia i Baykę.Sędziował p. Tsumoto Sato z Japonii, który z pewnością miał wcześniej do czynienia z Nihon teria. Do rywalizacji przystąpiły cztery teriery japońskie. Oprócz Bayki i Kerusia, w ringu mogliśmy podziwiać: w klasie otwartej suczkę Rilla My Rilla Of Koshikawa JP (wł. Keito Fukuda) oraz w klasie championów suczkę – interchampionkę Pirika Of W. Wind JP (wł. Yayoi Ueshima).

Pierwszy do ringu wszedł Keru. Pokazał się naprawdę bardzo ładnie. Super stał na stole, przepięknie prezentował się w ruchu. Sędzia nie miał żadnych wątpliwości i dał mu ocenę doskonałą, CC, CACIB, tytuł Zw. Azji oraz BOB psów. Następnie w ringu zobaczyliśmy suczkę z klasy otwartej, która również pokazała się bardzo profesjonalnie, otrzymując CC. Kolejne do ringu weszły Bayka i Pirika Of W. Wind JP. Bayka bardzo ładnie stała na stole, przepięknie wyglądała w ruchu. Nie gorzej wypadła jej konkurentka, która również pokazała się z jak najlepszej strony. Sędzia postanowił, że musi jeszcze skonfrontować te dwie suczki z klasy championów z suczką z klasy otwartej. Wszystkie trzy biegały wokół ringu. W końcu zapadała decyzją i p. Sato wskazał Baykę jako zwycięzcę. Tym samym nasza Bayka otrzymała CC, CACIB, tytuł Zw. Azji oraz BOB suk.
Bayka-Japonia
Mimo iż na BOG Keru i Bayka pokazały się bardzo profesjonalnie, to nie wystarzyło do zajęcia miejsca na pudle. Z Japonii wróciliśmy z dwoma nowymi tytułami kontynentalnymi.