Fuji III na BIS Baby CACIB Głogów!

7
W odstępie zaledwie pięciu dni wzięliśmy udział w dwóch wystawach. Najpierw, 19 stycznia w Sosnowcu odbyła się Krajowa Wystawa Psów Rasowych, pięć dni później pojechaliśmy do Głogowa na Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych.

W Sosnowcu postanowiliśmy zaprezentować naszego najmłodszego teriera japońskiego, Fuji. Sędziowała nam Pani Magdalena Kozłowska. Fuji w ringu prezentowała się bardzo ładnie, pięknie chodziła, wspaniale wyginała się na stole. Byliśmy z niej bardzo dumni, kiedy otrzymała ocenę wybitnie obiecującą i tytuł Best baby. Oczywiście, specjalnie dla niej zostaliśmy na BIS-ach. Fuji z każdym wyjściem zdobywa kolejne doświadczenie. Tym bardziej, podobnie jak tydzień wcześniej w Brnie, Fuji na ringu honorowym była bardzo zestresowana i nie chciała pokazać tego, co potrafi.

Ale jak to się w Polsce mówi, do trzech razy sztuka. Kilka dni później udaliśmy się do Głogowa. Tam pokazaliśmy Fujika i po dwumiesięcznej przerwie, odkurzyliśmy Baykę. Sędziował nam Pan Michael Leonard z Irlandii. Pierwsza w ringu zaprezentowała się Fuji. Chodziła ładnie, swoim pięknym, bardzo dostojnym krokiem, wykonała kilka okrążeń, pięknie stała na stole. Sędziemu naprawdę spodobała się. Fuji otrzymała już swój trzeci tytuł Best baby! Następna w prezentacji była Bayka, która zachowała się bardzo profesjonalnie. Bayka pokazała to, co najlepsze w samym ringu, jak i na stole. Sędzia nie miał wątpliwości i dał jej BOB, czym też rozpoczęła Championat Polski. Po sędziowaniu przyznał, że bardziej mu się podoba suczka w typie Fuji i że pierwszy raz widział tą rasę na oczy. Nam się bardzo spodobało to, że sędzia miał ze sobą standard rasy i przy ocenianiu oraz sędziowaniu posługiwał się nim.

Tradycyjnie dla Fujika zostaliśmy na BISach. Tuż przed samym wejściem do konkurencji Best in Show Baby, Oktawia z Fujikiem sporo ćwiczyła. I  to przełożyło się na chodzenie w ringu honorowym. Pierwszy raz, Fuji pokazała to, co prezentuje podczas oceniania w ringu. Bardzo dostojnym krokiem przeszła cały ring honorowy, przepięknie stała, pokazała się również na stole. Byliśmy z niej bardzo dumni. Prezentacja ta bardzo się podobała również sędzinie – Pani Margaret Furlong z Irlandii, która z ośmiu najpiękniejszych baby wskazała Fuji na trzecią lokatę! Był to z pewnością dla nas ogromny szok, ale i zarazem potwierdzenie, że Fuji jest psem na show!

Następie zaprezentowaliśmy Baykę. Sędziował Serb, dlatego było mało prawdopodobne, że zauważy tak rzadką rasę, jaką jest Nihon teria. Oktawia pokazała Baykę bardzo ładnie, ale niestety, nie na tyle, by zachwycić Pana Rade Dakic Kica.

Następna wystawa już za dwa tygodnie.