Fuji IV na BOG CAC Będzin!

BOG

W ostatni weekend lipca w Będzinie odbyły się dwie wystawy: Krajowa Wystawa III grupy FCI oraz Krajowa Wystawa Psów Rasowych. W obu wzięły udział nasze trzy teriery japońskiego.

W sobotę zorganizowano Krajową Wystawę III grupy FCI. Do rywalizacji przystąpiła debiutująca w klasie juniorów, obchodząca tego dnia pierwsze urodzinki, Fuji oraz doświadczona, dwuletnia Bayka. Sędziowała p. Maria Zasada. Fuji jak na debiutantkę przystało, pokazała się bardzo ładnie, zdobywając JBOB, natomiast Bayka zaprezentowała wszystko, co ma najlepsze, uzyskując BOB. Tym samym Bayka została Championem Polski, a Fuji rozpoczęła Młodzieżowego Championa Polski. Niestety, na BISach nic nam nie udało się wywalczyć.

Dzień później podczas Krajowej Wystawy Psów Rasowych pokazaliśmy Fujika i Kerutka. Sędziowała p. Lucyna Juźwa. Fuji tego dnia prezentowała się przepięknie! Na dodatek bardzo spodobała się sędzinie. Fujik otrzymała JBOBa. Keruś jak profesjonalista uzyskał BOS i oba psy czekały na porównanie. Tutaj ogromna niespodzianka, gdyż sędzina bardzo długo zastanawiała się nad werdyktem. BOBa dostała Fuji! Dla nas był to szok, ale nie dziwiło nas to, że Fuji jakie wrażenie wywarła na sędzinie.

Na BOG sędziował nam ten sam sędzia, który dzień wcześniej nie zauważył Bayki na BIS – p. Bill Leslie z Irlandii. Byliśmy bardzo zdziwieni, gdy Fuji jako trzecia awansowała do najlepsze czwórki terierów na tej wystawie. To oznaczało, że znajdziemy na się na pudle. I tak Fuji obok znacznie bardziej popularnych ras, stanęła naJest to historyczny sukces, gdyż niezmiernie rzadko teriery japońskie liczą się w rywalizacji najpiękniejszych terierów. Jesteśmy z niej bardzo dumni!

Dla Kerutka i Bayki był to ostatni sprawdzian przed World Dog Show 2014, który 9 sierpnia wskaże nowych zwycięzców świata wśród terierów japońskich. Fujik jeszcze 2 sierpnia weźmie udział w Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Zakopanem