Fuji na IV miejscu na BIS puppy w Konopiskach!

CAC-Czewa-Puppy2014

Mieliśmy bardzo pracowite ostatnie dwa tygodnie. Wraz z naszymi psami wzięliśmy udział w trzech wystawach: Fuji pokazała się na Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Zabrzu oraz Krajowej Wystawie Psów Myśliwskich w Konopiskach, natomiast Keru zaprezentował się w Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Konopiskach.

Na zabrzańskiej wystawie sędziowała nam p. Agnieszka Nowak-Patyniak. Fuji wystawiła się bardzo ładnie. Ładnie stała, dobrze prezentowała się w ringu i zasłużenie otrzymała tytuł Best puppy. Niestety, na BISach sędziowie wybrali inne psy.

Tydzień później Fuji pokazała się na wystawie myśliwskiej. Sędziowała jej p. Aleksandra Sękowska-Miros. Fuji jak zwykle prezentowała się bardzo dobrze. W ringu otrzymała wszystko, co mogła. Tym razem na BISach Fujik została dostrzeżona. Na ring honorowy wyszło dziesięć puppików, w tym Fuji. Sędziował p. Janusz Opara, któremu Fuji wyraźnie się spodobała. Sędzia najpierw awansował Fuji do półfinału, a następnie wskazał ją na czwarte miejsce na BIS puppy!

Dzień później w Konopiskach wystawiliśmy Kerusia. Po ostatnich sukcesach w Japonii, mieliśmy nadzieję, że zostaniemy dostrzeżeni przez sędziów podczas wyboru najpiękniejszego psa oddziału.

W ringu Kerusia sędziowała p. Krystyna Opara, która nie miała żadnych wątpliwości, aby dać mu BOB. W ringu honorowym, niestety wygrały inne psy. Zawód jest tym większy, że patrząc na podium, nie mieliśmy szans, by cokolwiek ugrać.

Pozostają inne wystawy i nadzieja, że będzie lepiej.