Keru BOG na CACIB Sofia 2013!

Po dwóch miesiącach przerwy, Keru w ostatni weekend rozpoczął nowy sezon. Oktawia wraz z Kerusiem, Bayką i Jazzikiem wybrała się na dwie międzynarodowe wystawy do stolicy Bułgarii, Sofii.

Jak się okazało, były to dla nas ogromnie szczęśliwe wystawy. Pierwszego dnia Keru wywalczył wszystko w rasie, by ładnie zaprezentować się na wyborze najpiękniejszego teriera. Nie wygrał, ale wygrał za to nasz bedlington, który uplasował się na trzecim miejscu na całej wystawie.

Dzień później debiut w szczeniakach zaliczyła Bayka. W sobotę był bardzo przerażona, dla niej to dopiero druga wystawa. Przez cały dzień Oktawia próbowała ją przyzwyczaić do zapachów, hałasu i tego, że ktoś obcy będzie ją następnego dnia dotykał. I tak w niedzielę Bayeczka zaprezentowała się bardzo dobrze. Ładnie stała na stole, dobrze chodziła, sędzia nie miał się tak naprawdę do czego przyczepić. Bayka dostała tytuł najlepszego szczenięcia i będzie miała niezapomniane wspomnienia z tej wystawy.

Tego samego dnia, Keru znowu zgarnął wszystko w rasie i czekaliśmy na BISy. Jak to zwykle bywa, teriery japońskiego na podsumowaniach grup nie są zauważane. Aż do niedzieli, 20 stycznia 2013 r. Będzie to historyczna data, która z pewnością zapisze się wielkimi literami w historii tej rasy. Tego dnia Keru został wygrany najpiękniejszym terierem międzynarodowej wystawy psów rasowych w Sofii. Jest to pierwszy raz w Europie a szósty na świecie w historii tej rasy.

Ostatni raz w 1990 roku na wystawie w Japonii psy Landmark JP’s Palace Danser, Tono of New Flower Land (Mr.Kaneshige breeder and Mr.Shigematsu owner), and Landmark JP’s Real Tycoon (Mr.Shigematsu breeder and owner) teriery japońskie otrzymały tytuł Best of Group.

Łącznie z Keru, tylko sześć terierów japońskich w historii może się pochwalić tytułem najpiękniejszego teriera wystawy wszystkich ras.

Keru z wystawy w Sofii przywiózł również tytuły Championa Bułgarii, Championa Bałkanów i Grand Championa Bułgarii.