Keru Młodzieżowym Championem Polski!

W sobotę 28 kwietnia w Opolu odbyła się Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych – CACIB Opole 2012. Z Wielkimi nadziejami pojechaliśmy do Opola, bo brakowało nam tylko jednego „dużego” JCACa, aby zakończyć młodzieżowych championat Polski.

Sędziowała nam sędzina z Izraela. Nie spodziewaliśmy się tego, że zna naszą rasę, ale liczyliśmy, że p. sędzina przeczyta chociaż wzorzec Nihon teria. Niestety, tak się nie stało. Początkowo p. sędzina pomyliła naszą rasę z jakąś inną, później był problem z płcią. Kolejny problem był z kartą ocen, bo odebraliśmy kartę z niewpisanymi ocenami. Okazało się, że Keruś jej się średnio spodobał. Sędzina oceniła naszego psa jako doskonałego, najlepszego juniora w rasie, ale bez BOB.

Jest mi przykro, że zagraniczna sędzina, posiadające uprawnienia na sędziowanie wszystkich ras, nie była przygotowana pod względem merytorycznym, do oceniania teriera japońskiego.

Ale cóż, udało się. Dzięki tej ocenie, Keru został Młodzieżowym Championem Polski. A nam pozostał niesmak, bo wydaliśmy pieniądze za tzw. fuszerkę.