Keru nowym Championem Słowacji!

keru2

Na przełomie maja i czerwca Keru i Bayka wzięli udział w dwóch Międzynarodowych Wystawach Psów Rasowych, które odbyły się w słowackiej Nitrze.

31 maja z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Bayka, która była oceniania przez sędziego z Finlandii p. Veli-Pekka Kumpumäki. Sędzia miał już doświadczenie z terierami japońskimi, bowiem w grudniu oceniał siostrę Bayki podczas międzynarodowej wystawy – Helsinki Winner 2013 (wtedy Lisa otrzymała ocenę bardzo dobrą). W trakcie oceniania Bayka pokazała się wręcz doskonale. Przepięknie chodziła, wspaniale prezentowała się na stole, bez problemów można było ją całą wymacać. Sędzia nie miał wątpliwości, dał jej CAC, CACIB i BOB i tytuł Grand Prix Słowacji 2014. A dodatkowo skomentował to, że Bayka jest znacznie ładniejsza od swojej siostry. To dla nas powód do dumy.

Na BISach niestety nie udało nam się nic ugrać.

Następnego dnia do ringu wkroczył Keru – najpiękniejszy terier japoński na świecie. Sędziował ten sam sędzia, który dał mu tytuł Zwycięzcy Świata – p. Jaroslav Kubala ze Słowacji. Keru przwyczaił nas już do tego, że jest profesjonalistą. Zaprezentował się fantastycznie. Przepięknie poruszał się w ringu, doskonale stał na stole. Sędzia przez moment nie zastanawiał się nad oceną. Keru otrzymał CAC, CACIB i BOB, tytuł Derby Winner Show 2014 i tym samym zakończył Championat Słowacji.

Na BISach niestety nie zostaliśmy.