Keru nowym InterChampionem

Keru-nitra
W ostatnich dwóch tygodnia, Keru i Bayka zaliczyli dwie międzynarodowe wystawy. 23 i 24 listopada w Zagrzebiu wzięliśmy udział w Zagreb Winner, tydzień później w DUO CACIB Nitra.

Do Zagrzebia jechaliśmy z jednym celem. Bayka miała wywalczył dwa CACIBy i tytuł Championa Chorwacji. Niestety, plan się nie udał. Pierwszego dnia sędziował nam p. Giulio Bezzecchi z Włoch. Sędzia bardzo sympatyczny i bardzo rzeczowy. Tego dnia zaprezentowaliśmy tylko Baykę, która pokazała się naprawdę ładnie. Dostała wszystko, czyli to co dla nas najważniejsze CaCIB i BOB. Na BIS niestety nie udało się nic ugrać.

Następnego dnia, zaprezentowaliśmy Kerusia, dla którego był to tylko trening, oraz Baykę. Sędziował p. Boris Chapiro z Francji. Sędziowanie wyglądało znacznie gorzej. Sędzia nie był przygotowany, nie znał naszej rasy, nie znał standardu. Do dziś nie możemy zrozumieć, o co mu tak naprawdę chodziło. Nie podobało mu się u naszych psów, że mają cięte ogony. A przecież o tym mówi wzorzec! Co jeszcze było według niego źle, nikt nie wie. Keru dostał ocenę bardzo dobrą! Bayka tylko CAC. Po tym kompromitującym sędziowaniu, zamieściłem na facebooku wyniki, wymieniłem wszystkie tytuły Bayki i Kerego oraz oznaczyłem sędziego na zdjęciu. Rozpętała się mała burza w komentarzach. Sędziowie międzynarodowi nie mogli uwierzyć w ocenę bardzo dobrą Kerusia. Ale nie to było dziwne. Najdziwniejsze było to, że sędzia wstydząc się takiej oceny i widząc komentarze, usunął ze swojej tablicy oznaczenie z facebooka! Mam nadzieję, że teraz zastanowi się, jak i co sędziuje. Dla mnie była to kompromitacja p. Chapiro.

Tydzień później nasze psy, wraz z Oktawią, pojechały do Nitry. Chcieliśmy być jak najszybciej ocenieni, z uwagi na kompromitacje na poprzedniej wystawie. I cóż, w pierwszy dzień wystawialiśmy Kerego. Keru zaprezentował się bardzo dobrze. Chodził ładnie, pięknie stał na stole, dał się wymacać. Sędziował p. Stanislav Bučko ze Słowacji. Keru kolejny raz w swojej karierze otrzymał CACIB i BOB, czym zakończył Międzynarodowego Championa Piękności FCI.

bayka-nitra

Dzień później pokazaliśmy Baykę. Sędziował nam p. Walter Jungblut z Niemiec, który już raz miał przyjemność sędziować teriery japońskiego w Estonii (wtedy Keru dostał BOB). Sędzia dokładnie Baykę wymacał, sprawdził jej ząbki, sprawdził ruch. Był zachwycony! Bayka dostała BOB bez żadnych wątpliwości. Co ciekawe, po sędziowaniu, przerwał ocenianie w ringu, by porozmawiać dłużej z Oktawią. Oktawia po sędziowaniu była zachwycona podejściem tego sędziego.

Były to dla nas ostatnie wystawy w tym roku.