Keru Zw. Klubu, Fuji rozpoczęła Interchampionat!

Keru2

8 i 9 listopada w Kielcach odbyły się dwie wystawy: Klubowa Wystawa Terierów, w której wziął udział Keru, oraz Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych, w której udział wzięła Fuji.

Na klubówkę jechaliśmy z mieszanymi uczuciami. Wiedzieliśmy, że trafimy na polskich sędziów, a Ci poza popularnymi rasami, nie zauważają innych, mimo iż w polskich rękach jest kilka psów z niepopularnych w Polsce ras z tytułami Zwycięzca Świata czy Europy. Oczywiście, były one zgłoszone na naszą klubową wystawę.

Kerusia sędziowała p. Viva Maria Soleckyj-Szpunar. Było to jej debiut w sędziowaniu teriera japońskiego. Nie dowiedzieliśmy się niczego nowego, ale też nie zostaliśmy skrzywdzeni. Keru wziął BOB i tytuł Zw. Klubu Teriera.

Na BISach, zgodnie z przewidywaniami, najbardziej utytułowany pies na tej wystawie, został pominięty przez sędzine.

To przykre, że mimo iż w naszym kraju mamy najlepsze teriery japońskie na świecie, tylko sędziowie z zagranicy potrafią docenić ich piękno. Polacy niestety mają inne gusta.

Dzień później odbyła się międzynarodowa wystawa. Sędziował p. Zdzisław Kitliński. Tutaj również obyło się bez problemów.
pierwszy raz startowała w klasie pośredniej. Sędzia bez żadnych wątpliwości dał Fuji CAC, CACIB i BOB. Tym samym Fuji rozpoczęła Interchampionat i Championat Polski.