Maribor: Keru i Fuji BIS Couple! Fuji II BIS puppy!

Keru-Fuji-BIS

W Święta Wielkanocne wybraliśmy się na trzy wystawy do Mariboru: dwa CACIBy (Maribor i Pohorje) oraz specjalistyczną wystawę klubową terierów. Pojechały z nami nasze trzy teriery japońskie.

W sobotę na pierwszy ogień poszły Fuji i Bayka. Obie zaprezentowały się bardzo ładnie podczas CACIB Maribor. Fuji została wyróżniona tytyłem Best puppy, natomiast Bayka otrzymała CACIB i BOB. Sędziowała nam p. Sisi Dollmann z Austrii. Niestety, na finałach nie udało nam się nic ugrać.

Tego samego dnia odbyła się klubowa terierów. Sędzina p. Cindy Pettersson ze Szwecji pierwszy raz miała przyjemność sędziować teriery japońskie. Pokazaliśmy u niej Kerusia i Fujika. Keru jak profesor, chodził przepięknie, przepięknie prezentował się na stole. Sędzina nie miała wątpliwości i dała mu BOB. Następna była Fuji, która bardzo spodobała się p. Pettersson. Również ugrała swoje. Na BISach mieliśmy to szczęście, że sędziowała nam ta sama sędzina.

Postanowiłem, że skoro mamy okazję, to pokażemy nasze teriery japoński podczas konkurencji par hodowlanych. To był strzał w dziesiątkę. Fuji i Keru wygrali! Tym bardziej nas to cieszy, bo mieliśmy konkurencję!

Oktawia i ja byliśmy przeszczęśliwi. A jeszcze więcej szczęścia dała nam Fujika, która w rywalizacji najlepszych szczeniąt zajęła drugie miejsce!!!

Fuji-IIBISpuppy

Keru mimo bardzo ładnej prezentacji, musiał uznać wyższość innych ras.

Następnego dnia odbywał się CACIB Pohorje. Pokazaliśmy tylko Baykę. Sędziowała nam p. Ekaterina Senashenko z Rosji, która bardzo zaciekawiła się naszą rasą. Pogoda była okropna (duże opady deszczu, błoto), Bayka w ringu zachowywała się dziwnie. Na stole nie chciała za bardzo stać, było jej bardzo zimno, za to w ringu chodziła przepięknie. To wystarczyło, by przekonać sędzine do tego, by dostać CACIB i BOB. Na BISach nie zostaliśmy.

Z Mariboru wracamy z dwoma wspaniały sukcesami, BIS Couple i II BIS Puppy!