Osiem wystaw. Tsubasa został Interchampionem!


Ze względu na mnóstwo obowiązków, trochę zaniedbałem stronę. Na bieżąco informację przekazuję na moim facebooku. Od końca kwietnia byliśmy na ośmiu wystawach. Zaczęło się od Budapesztu, gdzie Tsubasa ukończył Interchampiona. Najpierw 29 kwietnia był oceniany przez prawdziwego znawcę terierów japońskich – Andrása Korozsa z Węgier. Tsubasa pokazał się bardzo ładnie. Zarówno na stolę, jak i w samym ringu. Otrzymał CACIBa i BOBa. Tym samym ukończył Interchampiona.

Dwa dni później, to jest 1 maja Tsubasę oceniała sędzia Lidija Oklescen ze Słowenii. Tutaj również mogę wypowiadać się do Tsubasie w samych superlatywach. Doskonała prezentacja na stole i w ringu, skutkowała CACIBem i BOBem.

7 maja wybraliśmy się do Rybnika, gdzie zaprezentował się Keru. Sędziowała p. Monika Kuriata-Okarmus. Keru jak to Keru, pokazał się perfekcyjnie. Otrzymał CAC i BOB. Keruś też pięknie pokazał się na ringu głównym, ale tam wygrały inne psy.

10 czerwca sędzia Vitaliy Belskyy oceniał nas w Bytomiu. Tam zaprezentował się Tsubasa. Pogoda była straszna, ciągle padał deszcz. Mimo to, Tsubasa ponownie pokazał, że nie na darmo jest aktualnym Zwycięzcą Europy. Dostał CAC i BOB.

2 lipca wybraliśmy się do Wisły. Podobnie jak w Bytomiu, w Wiśle lał deszcz. Sędzia Maciej Bralczyk oceniał Tsubasę. Tutaj również sędzią nie miał wątpliwości. Tsubasa zdecydowanie zasłużył na CAC i BOB.

16 lipca to już krajowa wystawa psów myśliwskich. W Piotrkowie Trybunalskim przywitała nas piękna pogoda. Tsubasa u sędzi Beaty Kujawskiej pokazał się z jak najlepszej strony i zasłużenie dostał CAC i BOB. Mimo iż liczyliśmy, że coś ugramy na BOG-u, tam wygrały inne psy.

22 lipca pojechaliśmy do pobliskich Konopisk na międzynarodową wystawę. Kerusia oceniała Magdalena Świętoń. Keru pokazał naprawdę ładne przygotowanie. Dostał kolejnego CACIBa i BOB. Na finałach zostaliśmy, ale nie udało nam się nic wywalczyć. Wygrały bardziej popularne rasy.

29 lipca wybraliśmy się do Będzina. Typowa krajówka w strasznym skwarze. Sędziował Łukasz Pawłowski, wystawialiśmy Kerusia. To jest ostatnia wystawa przed European Dog Show w Kijowie. Keru pokazał się jak zawodowiec, a wystawiała go Zuzanna Ligocka. Wszystko bez żadnych problemów, Keru jest gotowy na EDS. Dostał CAC i BOB.

Przed nami Wystawa Europejska w Kijowie. Trzymajcie kciuki!