Terier Japoński już w Polsce!

W późnych godzinach wieczornych, 10 stycznia 2012 roku sprowadziliśmy do Polski pierwszy i jak na razie jedyny egzemplarz jednej z najrzadszych ras psów rasowych, pokazywanych na wystawach, Nihon teria (terier japoński).

Pies (jeden z dwóch w Europie, drugi jest jego ojcem) o japońskim imieniu Keru, pochodzi z czeskiej, jedynej w Europie i poza Japonią, hodowli tych psów – White Oleander.

Keru, a właściwie Amakakeru-Meiji White Oleander urodził się 16 maja 2011 roku. Jest prześlicznym, trójkolorowym terierem japońskim. Rodzicami Keru to Ozaki Farm JP’s Taro i Ozaki Farm JP’s Sakura.

W Europie łącznie jest sześć piesków tej rasy: rodzice Keru, którzy żyją w Czechach, siostra Keru (niewystawowa) również z Czech, oraz dwie siostry, które mieszkają w Norwegii i Rosji. Na chwilę obecną, na całym świecie, wystawowych piesków rasy terier japoński jest mniej niż 10. Niestety, prawdopodobnie tylko trzy z nich (Keru i jego dwie siostry) będą pokazywane w najbliższym sezonie.

Ostatni raz psy tej rasy były widziane na wystawie w Czechach. Byli to rodzice Keru. Tytuł zwycięzcy rasy zdobył wtedy ojciec Keru.