Tsubasa rozpoczął Ch. PL

tsubaska

W niedzielę 17 kwietnia wraz z Bayką i Tsubasą postanowiłem wybrać się na krajową wystawę wybranych grup do Zakrzowa. Sędziowała nam p. Agnieszka Nowak-Patyniak. Tym razem, oprócz mnie, do Zakrzowa pojechał nasz Gabryś wraz ze swoją mamą – Oktawią. Po 7-miesięcznej przerwie Oktawia powróciła do wystawiania psów.

Na pierwszy ogień poszedł Tsubasa. Ładnie prezentował się w ringu, gorzej na stole. Bał się. Mimo to, sędzina poradziła sobie z nim doskonale, dając mu CAC, czym rozpoczął Championat Polski. Kolejna w ringu była zdziczała Bayka, która ostatni raz była pokazywana ponad 18 miesięcy wcześniej. To odbiło się na jej psychice, gdyż w ringu prezentowała się nieźle, ale na stole była przerażona. Otrzymała również CAC, ale BOB powędrował do Tsubasy.

Zostaliśmy na BISy. Była nadzieja, że przy ładnej prezentacji będzie dobrze. I tak, Tsubasa pokazał się naprawdę ładnie. Sędzina zastanawiała się nad wyborem go na podium. Mimo iż stał jak słup, a sędzina wiedziała, że ta rasa się boi, postanowiła do niego podejść. Tsubasa wykonał dwa kroki do tytułu, co spowodowało rozwianie wątpliwości sędziny. Tsubasa został wyróżniony, gdyż tylko do niego sędzina postanowiła podejść.

To pokazuje, że przed nami jeszcze co najmniej kilka miesięcy treingu. Co do Bayki, to potrzebuje kilku wystaw, by wrócić do swojej dyspozycji.