Tsubasa spełnił wymogi na Championa Ukrainy

tsubasa-uzhorod

Pod koniec marca wraz z Tsubasą udałem się na dwie międzynarodowe wystawy organizowane przez Ukraiński Związek Kynologiczny, które odbyły się w Użhorodzie.

Jako że dla Tsubasy każda wystawa jest dobrym treningiem przed sierpniowym Euro Dog Show w Belgii, do wyjazdu podchodziłem bardziej jak do nauki, niż tego, że coś nam się uda ugrać.

W pierwszy dzień sędziowała nam Viktoriya Pogodina z Ukrainy. Tsubasa ładnie pokazał się na stole, doskonale w ringu. Otrzymał CAC, CACIB i BOB, tym samym spełnił warunki na Championa Ukrainy. Przy uzyskaniu tytułu Championa Polski, Tsubasa będzie również Championem Ukrainy.

NA BISach było jeszcze lepiej. Mimo iż Tsubasa nie był na podium, to zaprezentował się super, co zostało zauważone przez znajomych wystawców.

Następnego dnia podeszliśmy do sędziowania z dystansem, ponieważ miała nas oceniać p. Olga Goncharuk z Ukrainy, która nie był zbyt delikatna w stosunku do psów. Mieliśmy pecha, gdyż podczas przestawiania stołu, sędzina praktycznie ustawiła go na Tsubasie, czym bardzo go przestraszyła. To główny powód tego, że nie chciał się ładnie zaprezentować. Najzwyczajniej, bał się. Sędzina nie miała wyboru, dała mu ocenę bardzo dobrą.

Mimo złej końcówki, byłem bardzo zadowolony z tej wyprawy.