Zdominowaliśmy Euro Dog Show 2014!

EDS
W środę 22 października udaliśmy się do Brna, by wziąć udział w Krajowej Wystawie Psów Rasowych oraz w Euro Dog Show. Dojechaliśmy bez większych problemów i po noclegu, byliśmy gotowi na show.

23 października odbyła się wystawa krajowa, w której wzięły udział nasze trzy teriery japońskie: Fuji, Bayka i Keru. Sędziował nam sędzia z Norwegii, specjalista od wszystkiego, czyli nie od terierów p. Per Iversen. Trochę to przykre, że na dzień przed EDS, organizatorzy przypisali nam do sędziowania osobę, która nie miała pojęcia o terierach japońskich. Sędzia nas skrzywdził. Fuji – Młodzieżowy Zwycięzca Świata z Helsinek, gdzie u sędziego z Japonii wzięła BOB, u Norwega otrzymała ocenę bardzo dobrą! Sędzia stwierdził, że nie jest w jego typie (a typ wyrobił sobie podczas tego sędziowania!). Bayka, Zwyciężczyni Świata i Zwyciężczyni Azji z Tokio, gdzie wygrała z innymi japońskimi sukami u japońskich sędziów, dostała ocenę doskonałą bez żadnych tytułów. Jedynie Keru mu się spodobał i dostał BOB.

Lekceważące podejście tego sędziego do terierów japońskich bardzo nam się nie spodobało. Dlatego przed Euro Dog Show mieliśmy lekki stres.

Podczas wystawy EDS sędziowała nam specjalistka od terierów, p. Iveta Nováková z Czech. Widać było, że sędzina ma podejście do terierów i pisząć wprost, czuje je. Na pierwszy ogień poszedł Keru. Jak wiadomo, Keru to profesjonalista. Pokazał się przepięknie i sędzina nie miała wątpliwości, by dać mu CACIB, tym samym tytuł Zwycięzca Europy. Kolejna była Fuji. Fuji pokazała się równie ładnie, co dzień wcześniej. Otrzymała JCAC, JBOB i tytuł Młodzieżowej Zwyciężczyni Europy. Ostatnia Bayka, która również zaprezentowała się bardzo dobrze, zdobyła CACIB i tytuł Zwyciężczyni Europy.

Porównanie było już dla nas tylko formalności, bo zgarnęliśmy wszystko. BOB wziął Keru, BOS Fuji.

Na BISach mieliśmy możliwość zaprezentowania Keru i Fuji. Fuji wystawiła Zuzanna Ligocka, której bardzo dziękuję za pomoc. Obie pokazały się naprawdę super. Keru na BOG wyglądał fantastycznie. Być może za kilka lat doczekamy się sędziego, który doceni piękno terierów japońskich na BOG na tak dużych wystawach.

Dodatkowo podczas tej wystawy Bayka ukończyła Interchampionat!